1999 Senesinin son çeyreğinde Sücattin SÖNMEZ ve Servet ÇOBAN’nın  zihinlerinde yeşerttikleri bir düşünceden ibaret olan  SÖNMEZ MUTFAK bir ay gibi çok kısa bir sürede kurulup faaliyetlerine ısıtma , soğutma , endüstriyel mutfak tezgahları alanında her tür ihtiyacınıza cevap verecek şekilde başlamıştır. Her geçen yıl teknolojik gelişmeleri takip edip sizlere en iyisini sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.  200 m2’lik alanda faaliyetlerine başlamış olan firmamız bugün 1600  m2’lik alanda hizmet vermektedir.

2001 Yılının Mayıs ayından itibaren Endüstri  Mühendisi Nezir Tan UĞURLU’nun da firmaya ortak olmasıyla mali yapısını güçlendiren firmamız 2003 yılının haziran ayında yapısal değişikliğe giderek şahıs firması yapısından kurtulup kurumsal kimliğine kavuşarak

Servet Sönmez Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sanayi Tic. Ltd.Şti. adı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Türkiye'nin önde gelen firmalarıyla bayilik anlaşmaları yaparak bölgesinde müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır.